Úvodní stránka>Cestování>U moře po karanténě

U moře po karanténě

Včerejší kajakářský výlet pro nás byl opravdu výjimečný; nejen že to byla první vyjížďka roku 2020, ale zároveň znamenala krůček k tomu, abychom se vrátili k „normálnímu“ životu. Sezóna už začala a touto dobou již měla pádla zčeřit hodně vody; v předcházejících letech jsme v březnu začínali trénovat a v dubnu už jsme se vydávali na dvou či vícedenní plavby. Rok 2020 však není běžným rokem; celý svět se musel pozastavit kvůli karanténě naordinované v boji s koronavirovou pandemií.

Itálie byla jednou z evropských zemí, ve kterých byla karanténa nejpřísnější: více než dva měsíce lidé nesměli opustit domov, pokud to nebylo nutné; tento zákaz se dotkl také sportů, což znemožnilo všechny možné aktivity kromě běhání poblíž domova. Až v posledních týdnech se začala opatření uvolňovat a lidé se konečně mohou začít vracet k moři, i když jen v rámci hranic regionu a za podmínky udržování předepsané vzdálenosti od ostatních lidí. Proto jsme se rozhodli zůstat poblíž domova a užít si krásy pádlování na Ligurském moři, z Janova do Camogli (jedné z krásných rybářských vesnic poblíž mysu Portofino).

Počasí ráno nebylo úplně nejlepší a podle předpovědi nám nemělo přát ani později.

Naštěstí se počasí začalo zlepšovat, čím víc jsme se blížili k ostrohu Portofino…

…a po krátké zastávce v Reccu…

…konečně vykouklo sluníčko…

…a ozářilo nádhernou vesničku Camogli…

Tento den jsme konečně měli příležitost poprvé vyzkoušet kormidlo a kokpit.

Pevné vyztužení kokpitu poskytuje kajaku větší stabilitu a zlepšuje jeho výkon a přikrývka vás udrží v suchu, i když vyrazíte na vodu v zimě nebo za větrných dnů. Jedinou nevýhodou je, že omezuje kapacitu pro zavazadla a také je obtížnější dostat se po plavání z vody rovnou zpátky do kajaku.

Kormidlo je dobrý doplněk pro dlouhé plavby, kdy boční proudy tlačí na pádlo a znesnadňují řízení, ale je těžké jeho účinnost ocenit na klidném moři, v bezvětrný den jako byl například včera.

Během navigování jsme si také oprášili postup, který se ukázal být velmi užitečným pro zajištění vynikající večeře během několikadenních plaveb: tažení. Kajak je výborný prostředek k rybolovu díky své mírné rychlosti a naprosté absenci zvuků, které by plašily ryby, a i prostá technika handline rybaření a umělá návnada tak přinese dobré úlovky.

Den jsme zakončili vynikající večeří v podobě čerstvě chycené ryby.

Nyní, když jsou sportovní aktivity zase povolené, doufáme, že kajakářství přitáhne větší zájem a budete tak mít možnost poznat nádherné italské pobřeží zcela bezpečným a naprosto ekologickým způsobem.

Sdílej tento příspěvek na Facebooku!

Sdílet na Facebooku

Další články

Název

Přejít nahoru