Úvodní stránka>Cestování>Nová perspektiva a dobrodružství na kajaku Rush

Nová perspektiva a dobrodružství na kajaku Rush

 

Já a Mike už čtyři roky cestujeme na plný úvazek v našem expedičním voze 4×4. Už pár měsíců máme kajak Gumotex Rush 2, díky němuž můžeme objevovat zcela nové pohledy na místa, která navštěvujeme. Většinou je náš pohled na krajinu omezený pouze na malý výhled z kabiny řidiče kamionu. Hodně svého času trávíme pěší turistikou a využíváme i horská kola, abychom urazili delší vzdálenosti. Nový kajak nám však umožňuje přístup na nová neobjevená překrásná místa a přáli bychom si, abychom tuto možnost pohledu z vodní hladiny měli již od začátku našich cest.

Jsme neustále v pohybu a nikdy předem nevíme, jak bude vypadat příští destinace nebo jak snadný bude přístup k vyhlídkám. Takže fakt, že můžeme kajak lehce vynést na břeh je pro nás velkým přínosem. Kajak Rush se dá velmi rychle složit a jeho hmotnost a rozměry batohu jsou dobře zvládnutelné pro nás oba. Při cestování jsme strávili více než měsíc na sever od pobřeží Skotska, na ostrovech Orkneje a Shetlandy. Prozkoumávali jsme pobřeží pěšky a samozřejmě i z vodní hladiny při cestách s naším kajakem.

Díky působení divokého počasí a rozbouřeného moře na břehy pevniny po celá tisíciletí lze většinu orknejské jedinečné geologie najít na očích.

Díky tomu, že cestujeme i na vodě, můžeme pádlovat přímo kolem divoké přírody a obdivovat mnoho vrstev růžového, žlutého a červeného kamene. Rádi dokumentujeme své výlety a přivezli jsme si s sebou náš profi fotoaparát v suché tašce, ale voda byla tak rozbouřená, že jsme se jej většinu dní neodvážili ani vytáhnout. Kromě zajímavé geologie se poblíž pobřeží nachází několik vraků lodí, které lze snadno prozkoumat na kajaku.

V klidných dnech, kdy jsou malé vlny, je nejlepší vyplout s kajakem na moře v písečných zátokách a pádlovat k rezavějícím vrakům. Voda v Atlantiku je krásně průzračně čistá a tak si můžete většinu z pozůstatků vraku prohlédnout z povrchu, aniž byste se museli ponořit do studené vody. Skvěle jsme si užili také jízdu na kajaku k pobřeží Orknejských ostrovů. Kromě karibských pláží a zajímavých památek se tady můžete setkat i se zvědavými tuleni, kteří kolem vás plavou a vystrkují hlavu z vody, aby vás pozdravili.

Nádherné přírodní ostrovy vám pomohou na cenné okamžiky zpomalit a spojit se s okolím, jedinečnou přírodou a divokou zvěří.

 

 

 

Andrea a Mike Kammermann – 4Xtreme – Paddler 12/2022

 

Sdílej tento příspěvek na Facebooku!

Sdílet na Facebooku

Další články

Název

Přejít nahoru