Neváhej nad Váhem

Je tropický víkend, pátek podvečer, teploty lámou rekordy. Po dvou set metrech stoupání na kole jsem zpocený od hlavy až k patě a říkám si dost! Nečinné lenošení a opékání se na sluníčku není nic pro nás, a tak přemýšlíme, jak bychom se mohli zchladit a zároveň zabavit.

Co takhle splavit Váh? Vzpomenu si na seznam svých cílů, který jsem si sepsal před dvěma lety. „Plánuj, budeš mít svůj život pod kontrolou,“ stálo v něm. Dnes už vím, že spontánní rozhodnutí jsou ta nejlepší. Není čas přemítat a rozebírat vše z každé strany. Ještě ten den v osm večer si rezervuji Pálavu od Gumotexu, v rychlosti zkouknu pár videí, abych se do vodáctví „dostal“ a jde se na věc!

Doma ještě naplánujeme šedesátikilometrovou trasu z Rožumberoku až do Žiliny. Jako úplní nováčci však nemáme tušení, že úsek Váh – od Krpelianskej vodní nádrže až po Vrútky – je pro nízkou hladinu vody téměř nesjízdný.

Jsme nuceni to v polovině zabalit, ale i tak máme spoustu úžasných zážitků. Mělo to vše, co jsme očekávali. Voda nás pěkně vyškolila, vykoupali jsme se, občas si zanadávali a hodně se nasmáli. Už teď se těšíme se na další vodácké dobrodružství.

Text a foto: Juraj Lukáš

Přeloženo a redakčně upraveno

18. 12. 2015

Sdílej tento příspěvek na Facebooku!

Sdílet na Facebooku

Další články

Název

Přejít nahoru