Úvodní stránka>Cestování>Na Seawavu do Portugalska

Na Seawavu do Portugalska

O této výpravě jsem snil už dlouho. Přidali se ke mně dva kamarádi – nadšenci do přírody a sportu stejně jako já a loni v červnu jsme vyrazili na cestu za dobrodružstvím. Splouvali jsme 300 km dlouhou trasu z Ponferrada (Galicie, Španělsko) až do Caminhy (Portugalsko) a celou dobu se kochali nádhernými výhledy.

Pluli jsme po řece Sil a řece Minho až do jejího ústí do Caminhy. Je to cesta skýtající spoustu nádherných scenérií, mezi nimiž nechybí ani slavný kaňon Sil. Na Silu leží několik vodních nádrží, které zásobují elektřinou obyvatele z okolních vesnic.

Na vodních nádržích jsme museli vždy vysednout, vzít kajaky, přejít přes cestu a dostat se zpět k řece. Ale kajaky GUMOTEX nás nikdy nenechaly ve štychu. Jsou pohodlné, odolné, lehké a snadno se přenášejí.

V noci jsme postavili improvizovaný kemp, kde jsme jen tak relaxovali a pokoušeli si něco ukuchtit.

Na vodu jsme vyráželi brzy ráno, abychom stihli splout 35 kilometrů denně. Ale i tak jsme se vždy na chvíli zastavili, abychom si odpočinuli si a dali si pivo.

Těsně před koncem se nám stala jistá nepříjemnost: když jsme splouvali Padrenda, spadl mi foťák na dno řeky. Po zbytek cesty jsme už nemohli fotit, a to už jsme byli na jejím konci.

Když pominu tuto komplikaci, musím říct, že to byl úžasný zážitek, který nás posunul zase o kus dál a upevnil naše přátelství.

Zdroj: David Reis (redakčně přeloženo a upraveno)

Sdílej tento příspěvek na Facebooku!

Sdílet na Facebooku

Další články

Název

Přejít nahoru