Úvodní stránka>Cestování>Mariya Krestyanska: Přes kanál La Manche

Mariya Krestyanska: Přes kanál La Manche

Nikdy se nevzdávej. To je motto ukrajinské plavkyně Mariye Krestyanske, která se 8. srpna měla jako první Ukrajinka přeplavat kanál La Manche. Její pokus se kvůli nepříznivým podmínkám nepodařil. Bojovala statečně a nevzdávala to, vyšla z vody až na opakované doporučení týmu. GUMOTEX ji chce podporovat i nadále.

Nepovažuju to za neúspěch, ale za obrovskou životní lekci

I outdoorová plavkyně může dostat mořskou nemoc

„Byla to neuvěřitelná plavba. Snažila jsem se ze všech sil. Cítila jsem obrovský nápor – nejen fyzický (voda je ledová, dosahuje pouhých 13 – 16 stupňů), ale především i psychický. Celou dobu jsem se musela vypořádávat s pochybnostmi, jestli to opravdu zvládnu,“ přibližuje v exkluzivním rozhovoru pro GUMOTEX svůj velký den Mariya. Pro představu jak to vypadalo, se mrkněte na video z plavby na Mariyně facebookovém profilu.

Mariyna posádka těsně před vyplutím

Bojovala ze všech sil

„Věřím tomu, že bych to zvládla, ale kromě všeho jsem 5 minut před začátkem plavby dostala mořskou nemoc a bylo mi špatně i celý den během plavání. Kvůli tomu jsem nebyla schopná přijmout dostatek energie, kterou jsem tolik potřebovala. Asi se to prostě tentokrát nemělo podařit.“

Mariya byla odmalička spíš Tomboyem než hodnou holčičkou

Riskovat se vyplácí, ale ne za každou cenu

„Asi 5 kilometrů před pobřežím mě můj tým důrazně vyzval, abych vylezla z vody. Měli podezření, že jsem podchlazená. Nechtěla jsem to vzdávat a chvíli jsem s trenérem diskutovala. Francie byla nadosah – před sebou jsem viděla jasné obrysy útesů! Trenér má však na palubě poslední slovo, a tak jsem jej nakonec poslechla. Jeho podezření bylo oprávněné a první hodinu na lodi si vůbec nepamatuju,“ říká Mariya.

Kromě plavání je Mariyna velká láska i turistika a horolezectví

Neúspěch nebo životní lekce?

„Nepovažuju to za neúspěch, ale za obrovskou životní lekci. Ať je výzva sebevětší, zdraví je pro mě vždy na prvním místě. Jsem svému týmu nesmírně vděčná, že včas rozpoznali, že se mnou není něco v pořádku a že mi tak zachránili život.“ Ve stejný den jeden plavec přeplavbu La Manche nepřežil. Vytáhli jej z vody v bezvědomí a při cestě do nemocnice zemřel.

A v neposlední řadě také cyklistika

„To není konec mého příběhu, je to jen začátek,“ říká Mariya optimisticky. „Děkuju, že jste v tom se mnou a že mě podporujete,“ dodává v rozhovoru pro GUMOTEX. “Dlouhé tréninky v ledové vodě představují neskutečnou lekci pro mé tělo i mou mysl. Kdybych po celou dobu neměla po boku kajak SEAWAVE, bylo by to mnohem těžší.”

Mariy moc fandíme a věříme, že příště to zvládne! Sledujte Mariyn profil a žádná novinka vám neunikne.

Nepromokavý vak GUMOTEX s tréninkovým člunem SEAWAVE uvnitř Mariy sekne, nemyslíte?

Foto: Mariya Krestyanska

Text: Barbora Robková

Sdílej tento příspěvek na Facebooku!

Sdílet na Facebooku

Další články

Název

Přejít nahoru