Úvodní stránka>Cestování>La Grande Traversée aneb napříč Francií z východu na západ

La Grande Traversée aneb napříč Francií z východu na západ

Stali jsme se jedním z hlavních partnerů dobrodružné výpravy La Grande Traversée. Ano, jak napovídá název, bude to grandiózní. A jak to celé vzniklo?

 

S fotografem Paulem Villecourtem z Francie jsme měli možnost spolupracovat již vícekrát. V minulosti fotil pro našeho francouzského distributora Laurenta Nicoleta. Nyní, když se na nás obrátil s nabídkou partnerství týkající se jeho výpravy La Grande Traversée (v českém překladu: Velký přechod) napříč celou Francií, dali jsme mu bez váhání své ano.

Plán cesty napříč Francií z východu na západ je následující: letos na začátku září Paul se svou posádkou vyrazí ze Ženevy a koncem října dopluje k oceánu do Saint-Nazaire (viz mapa expedice). Po vodě celkem urazí 1 400 km.

Jedná se o naprosto jedinečný počin. Zem Galského kohouta dosud nikdo celou z východu na západ po vodě nepokořil. Světová prvenství mají média v oblibě, a proto věříme, že bude expedici věnována značná mediální pozornost.

Nejzajímavější a nejdivočejší část výpravy se Paul rozhodl urazit výhradně na našem nafukovacím kánoe SCOUT. Tento úsek se nachází ve střední Francii v pohoří Massif Central na řece Allier.

Máme velkou radost, že můžeme být součástí expedice La Gardne Traversée coby hlavní sponzor.

Nezbývá než Paulovi a jeho týmu popřát hodně štěstí.

Text a foto: Paul Villecourt

Přeložila a zpravila: Barbora Robková

Sdílej tento příspěvek na Facebooku!

Sdílet na Facebooku

Další články

Název

Přejít nahoru