Úvodní stránka>Cestování, Novinky>Kristóf “Pupu” Karlovitz “kapitán vzducholodi”

Kristóf “Pupu” Karlovitz “kapitán vzducholodi”

Představujeme Kristófa “Pupu” Karlovitze, “kapitána vzducholodi”, nadšence pro Gumotex z Maďarska.

 

Kamarád našeho partnera v Budapešti, Kajak.hu, Pupu (*1943) je již 67 let vášnivým outdoorovým sportovcem. Začínal jako horolezec (Vysoké Tatry, Alpy), následoval maraton a ultramaraton, kajak, kanoistika, cyklistika, také cyklistika vleže. Svůj první nafukovací kajak Barum (starší značka lodí Gumotex) si koupil v roce 1977 a až do 90. let ho používal na maďarských řekách, Jadranu a Středozemním moři u pobřeží Alžírska. V roce 1983 Pupu s manželkou a dcerou pádlovali po Dunaji z Černého lesa do Vídně. Měl také kajak Swift v Budapešti po dobu 30 let. V roce 2002 si pak pořídil nafukovací kánoi Grabner Adventure, která byla testována v jeho zemi a v Polsku na řekách Krutyna a Czarna Hancza a také v Německu.

Pupu se poprvé setkal se značkou Gumotex v roce 2008, kdy svému synovi koupil loď Sunny, která je pravidelně využívána dodnes. Pupu měl v roce 2018 nehodu s vážným zraněním pravé nohy a chodidla. Jako terapii, stále kulhající, si v březnu následujícího roku půjčil desetiletý Gumotex Sunny a do září s ním ujel více než 1000 kilometrů. To hrálo velkou roli v jeho úplném uzdravení a znovunabytí síly. Pak (2019) se rozhodl koupit si nový kajak a přišel do naší partnerské prodejny  Kayak.hu. Vybral si Twist 2 a pojmenoval jej „Twisty“. Svůj milovaný kajak vnímá nejen jako sportovní vybavení, ale i jako součást svého těla. Za 47 měsíců od koupě najezdil na Twistym 8500 kilometrů. Jeho sezóna začíná 1. ledna a končí 31. prosince, jezdí na kajaku nejen v létě, ale také mezi zasněženými a zledovatělými břehy, dokonce i prolamuje tenký led. Stav Twistyho je dnes stále „jako nový“. Pupu začal říkat nafukovacím kajakům “vzducholodě”, což se od té doby v Maďarsku velmi rozšířilo.

Pupu, zkušený starý praktik, je velkým fanouškem Gumotexu kvůli jeho chytrému designu, vynikající kvalitě produktů a dobrému poměru cena/výkon. Je aktivní v mnoha facebookových skupinách (například), jeho příspěvky jsou velmi zajímavé se spoustou lajků a komentářů. Lidé se ptají a dostávají správné odpovědi. Také spustil a rediguje online médium Vízjáró Magazin („magazín o vodáctví“), ve kterém mimo jiné testoval různé lodě Gumotex. Pupu uspořádal testovací den Gumotexu (link) u Dunaje, kde si několik lidí mohlo vyzkoušet české výrobky s pozitivními zkušenostmi. Jeho příběhy, osobní příklad a rady výrazně zvýšily reputaci a popularitu nafukovacích člunů, zejména kajaků i kánoí Gumotex a prodejny Kajak.hu. Za jeho spolupráci jsme Pupu prohlásili za „tvář flotily vzducholodí“, a také ambasadora značky Gumotex v Maďarsku.

 

 

 

 

Sdílej tento příspěvek na Facebooku!

Sdílet na Facebooku

Další články

Název

Přejít nahoru