Úvodní stránka>Novinky>6 zajímavostí z GUMOTEXU, o kterých jste nevěděli

6 zajímavostí z GUMOTEXU, o kterých jste nevěděli

Věděli jste, že jsme zapsáni v Guinessově knize rekordů? Nebo že Češi jako první na světě přepluli Atlantik na ultralehkém katamaránu s plováky z produkce GUMOTEX? Čtěte a dozvíte se.

1. Namísto hraček pro děti hračky pro dospělé

Jak vlastně vznikla myšlenka vyrábět v GUMOTEXU nafukovací čluny? To se přesně neví. Podle některých za tím stál vývoj materiálu, který byl pro výrobu gumových hraček příliš těžký, což ale člunům na vodě nevadilo. Místo dětí si hrají vodáci.

2. Člun do bažiny i na led

GUMOTEX připravoval i záchranný člun beze dna – zaměřený do bažin nebo na tenký led. Nebylo to však úplně ono. Tuto slepou větev postupně nahradila nafukovací záchranná lávka, kterou nevyrábí divize Boats and Outdoors, nýbrž Gumotex Rescue Systems specializující se na záchranné systémy. Rádi hledáme nové cesty.

3. GUMOTEX coby filmová hvězda

GUMOTEX podpořil další český film. Když se řekne James Bond, každému se vybaví martini s vodkou – protřepat, nemíchat. Stočí-li se řeč na film Rafťáci, většině divákům přijde na mysl Jirka Mádl, Vojta Kotek a nafukovací raft GUMOTEX. V dubnu 2017 jde do kin nový vodácký film Špunti na vodě, kde se GUMOTEX znovu ocitne v záři reflektorů. Sledujte novinky na jejich oficiálním facebookovém profilu.

4. S tučňáky na Antarktidě

Materiál Nitrilon používaný k výrobě nafukovacích člunů se dostal až na Antarktidu, kde jsme jej dlouhodobě testovali v rámci výzkumného projektu Czech Antarctic Program. V mrazivých podmínkách materiál úspěšně obstál. Více o našich materiálech se dozvíte tady.

5. Světové prvenství na Atlantiku

Čeští jachtaři Martin Ducháč a David Křížek, Členové Sector No Limits Team, byli první, kdo překonali Atlantik na ultralehkém katamaránu. Jeho speciální plováky byly vyrobeny z materiálu Hypalon z produkce GUMOTEX. Trasu 3 600 námořních mil mezi španělským Cadiz a La Marine a karibským ostrovem Martinik překonali za pouhých 33 dní.

6. GUMOTEX v Guinessově knize rekordů

Mezi našimi úspěchy však stále chyběl zápis Guinessovy knihy rekordů, což jsme se rozhodli napravit. Raft PULSAR 450 pojal 72 dětí z plavecké školy Delfín v Prostějově. Toho dne nesl těžkou váhu – téměř tři tuny (přesně 2 997 kilogramů).

17. 2. 2017

Foto: Bioscop, fotoarchiv Gumotex, Instagramový fanoušek creekstopeaks, účastník fotosoutěže 60 let Gumotex

Text: Barbora Robková

Sdílej tento příspěvek na Facebooku!

Sdílet na Facebooku

Další články

Název

Přejít nahoru