Úvodní stránka>Tipy>5 důvodů, proč v létě vyrazit s rodinou na vodu

5 důvodů, proč v létě vyrazit s rodinou na vodu

Řídíme se heslem: Ohýbej proutek, dokud je mladý. Nezaspi čas, kdy s tebou děti chtějí jezdit na dovolenou a zažij s nimi (ne)opakovatelné zážitky, na které budete ještě dlouho vzpomínat. Na vodě – jak jinak.

1. Zachraň rodinu před žárem velkoměsta

Bude ti vděčná. Žhnoucí silnice a upocené noci – taky se ti tahle představa o létě zrovna dvakrát nezamlouvá? Vyměň to za svěží vánek u vody. Svlažíš se, kdykoliv budeš chtít. A možná i tehdy, i když zrovna chtít nebudeš. Navíc nemusíš honit parádu jak v kanclu. Tady platí: čím míň, tím líp!

2. Za zážitky nemusíš urazit 1 000 kilometrů

Chtěl jsi vzít manželku a děti do Itálie, ale letos to nevyjde? Nevadí. Na vodě nebudeš mít do kapsy hluboko a zážitků si s rodinou užijete víc než při nečinném rožnění se na pláži. Zahraničí často známe víc než vlastní zemi, a to je třeba napravit! Když už se nechat vysosat komáry, tak jedině českými.

3. Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš

Že nemají děti pud sebezáchovy vyvinutý na stejné úrovni jako dospělí, je všeobecně známo. Do všeho se hrnou, ničeho se nebojí. Proto je škoda toho nevyužít: ohýbej proutek, dokud je mladý. Bezpečí však nepodceň a nezapomeň na kvalitní plovací vesty.

4. Ze člunu děti nemají kam utéct

Kde ty děti zase vězí? Pořád poletují, kdo ví kde a kdo ví s kým – jako utržené ze řetězu. S tím na člunu problém není, za to vám ručíme. Doporučujeme náš šestimístný nafukovací člun ONTARIO 420. Je pevný a stabilní, převrátit jej je opravdu umění. Ne nadarmo si jej vybrali i Špunti na vodě při sjíždění Sázavy.

5. Voda odhalí, kdo doma „nosí gatě“

Na vodě se konečně ukáže, kdo je kapitán. Nezapomeň na základní pravidlo: Háček v přítomnosti kormidelníků mluví jen, je-li tázán. Vyhrocené situace, které nastanou jak v peřejích, tak na voleji, odhalí skutečné charaktery všech členů rodiny a prověří kvalitu vzájemné spolupráce. Posádka se občas rozhádá. Ale ne nadlouho. Tvoji rodinu to nakonec stmelí, uvidíš. Tak opusť město, zvedni kotvy a nech se unášet proudem. Zaručujeme ti, že budeš mít ještě dlouho, na co vzpomínat.

17. 5. 2017

Text: Barbora Robková

Sdílej tento příspěvek na Facebooku!

Sdílet na Facebooku

Další články

Název

Přejít nahoru