Úvodní stránka>Tipy>4 tipy, jak se připravit na novou vodáckou sezonu

4 tipy, jak se připravit na novou vodáckou sezonu

Vodák, který přes zimu přestat pádlovat nedokáže, má hned několik možností, jak se zdánlivě nepříznivým zimním obdobím naložit. Ten, který jezdí až od jara, může s klidem zazimovat, trénovat pádlování v posilovně a dělat velké plány na léto.

Každý k přípravě přistupuje jinak. Následující tipy vám pomohou se se zimou vypořádat svým vlastním způsobem:

1. Jezděte i v zimě v Česku nebo v tropech

Máme za to, že nějakou nezamrzlou vodní plochu dozajista najdete a budete se moci v klidu projet. Většina úseků našich velkých řek v podstatě nezamrzá. Výlet z Prahy do Mělníka v zasněžené zimní krajině bude určitě stát za to, stejně jako poklidná plavba někde na Labi. Pádlování v zimě má své kouzlo, jen buďte opatrnější. Nebo to můžete taky řešit útěkem do tropických rájů, kde si zapádlujete do sytosti i při sluníčku. Mrkněte se, jak to řešil cestovatel Jan Hoček.

Cestovatel Jan Hoček se svým Twistem na cestách po Karibiku

2. Zazimujte člun a připravte se na léto

Pokud byste si pádlování v zimě neužili, nelámejte to přes koleno. Člun zazimujte v garáži nebo klidně doma ve skříni. Vy i vaše kára budete po zimě odpočatí a na jaro naberete nový dech. Zimní měsíce jsou ideálním obdobím na případný servis člunů. Zkontrolujte, zda nepotřebujete dokoupit chybějící součástky nebo si pořídit nové vybavení. Vše potřebné najdete na našem eshopu v sekci Příslušenství.

Vodácké příslušenství GUMOTEX

3. Trénujte na bazéně, veslujte v posilovně

Další tuzemskou možností je trochu nezimní varianta, skalní příznivci zimních výprav by řekli i zbabělá, ale zimní. Tou je pádlování v bazénu. Pomalu se stává tradicí, že téměř v každém větším městě se najde parta nadšenců, kteří si na zimní večery pronajmou tamní plavecký bazén a v něm „do zblbnutí“ zvedají, zvedají a zvedají. S nafukovacími čluny GUMOTEX sice „eskymovat“ nelze, ale jakékoliv další manévry si s partou na plovárně natrénujete. Nebo si můžete ve fitku do svého cvičebního programu zařadit veslování.

Vodní hrátky na Barace – že by pokus o rekord?

4. Pádlujte prstem po mapě

Promýšlejte plány na nadcházející sezónu. Ne nadarmo se říká, že cesta začíná při prvním přemítání o výpravě a končí prohlížením fotek a videí po návratu domů. Sledujte na našem facebookovém profilu příspěvky „Kam na vodu“ označené hashtagem #kamnavodu. Získáte tak inspiraci, kam můžete vyrazit.

Fanynka Karolina Siwkiewicz na svatební cestě s manželem v Norsku

Napadá vás nějaký další tip, jak naložit se zimou? Napište nám do zpráv na facebooku.

Zdroj: vlastní zpracování, fotoarchiv Gumotex

Text: Barbora Robková 

Sdílej tento příspěvek na Facebooku!

Sdílet na Facebooku

Další články

Název

Přejít nahoru